1

 

Połączenia spawane jest to złącze, które powstaje w procesie fizycznym poprzez połączenie trwale dwóch materiałów o tym samym rodzaju stali lub zupełnie różnym. Proces polega na rozgrzaniu materiałów, które mają zostać złączone i następnie połączenie ich za pomocą spoiwa co ma doprowadzić do trwałego złączenia dwóch materiałów. Po złączeniu dwóch "spawanych" materiałów i ostygnięciu, materiał staje się niezwykle twardy i odporny. 

 

 

Przy spawaniu używa się zaawansowanych urządzeń, obecnie na rynku dostępna jest szeroka oferta spawarek różnego rodzaju. Po małe przenośne do użytku domowego aż po duże urządzenia spawalnicze stosowane na szeroką skale np. w produkcji.

 

            Wybór spawarek jest bardzo duży podobnie jak technik spawania, które stosujemy w zależności od naszych potrzeb. Spawacz, może wybierać różne metody spawania m.in. mma, tig dc, tig ac/dc, mig/mag. Dodatkowo w szerokiej ofercie spawalniczej dostępne są urządzenia wielofunkcyjne, które łącza ze sobą elementy spawarki i przecinarki. Spawacz ma również do dyspozycji szeroką ofertę akcesoriów spawalniczych np. części do dysz, korpusy, gniazda, kable, maski spawalnicze, zaciski czy uchwyty.  

 

             Praca spawacze zalicza się do prac szkodliwych i ciężkich. Wymaga ona precyzji i opanowania. Często spawacz pracuje przy profesjonalnym sprzęcie spawalniczym dlatego w takiej sytuacji każdy błąd jest ciężki do poprawienia. Dodatkowo spawane są różnego rodzaju materiały, dlatego wszelkie błędy są kosztowne. Pomimo szerokiego wyboru oferty najważniejsze jest bezpieczeństwo.

 

 

Newsletter

Zapisz się, otrzymasz informacje o rabatach i promocjach.

TV Magnum Polska

 

Google+